قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

پیچ استوانه

پیچ استوانه سر تابه ای نام خود را از ظاهر سرشان گرفته اند که شبیه ماهیتابه وارونه است. پیچ‌های سر تابه‌ای یک نوع سرپیچ معمولی از سر پیچ‌های غیرغرق‌شده هستند که در پیچ‌های چوبی، پیچ‌های خودکار، پیچ‌های خود حفاری و پیچ‌های ماشینی استفاده می‌شوند.

آنها دارای سرهای پهن، سطح باربر مسطح، اضلاع عمودی بالا، پخ یا منحنی، و سطح بالایی صاف یا کمی گنبدی با یک سوکت فرورفته هستند. سوکت معمولاً یک شکاف است، به ویژه برای چوب و پیچ های خودکار. سوکت های شش گوش نیز برای پیچ های ماشینی رایج هستند.

پیچ استوانه در طیف گسترده ای از کاربردها استفاده می شود، از جمله:

  • جایی که سطح بلبرینگ صاف مورد نیاز است
  • خطر گیر افتادن سر در حال استفاده وجود دارد
  • تثبیت تزئینی مورد نظر است.

پیچ استوانه

پیچ استوانه سرتخت

کاربرد پیچ چهارسوی سرتخت

پیچ استوانه دو سو

پیچ استوانه استیل

پیچ استوانه ای چیست

پیچ دو سوی سرگرد

پیچ آلن استوانه

خرید پیچ استوانه

قیمت پیچ استوانه

وزن پیچ استوانه

قطر بزرگ پیچ استوانه، همراه با لبه های بلند، یک سوکت بزرگ و عمیق را فراهم می کند. این امر گشتاور بالایی را در حین مونتاژ می دهد در حالی که بادامک را به حداقل می رساند که می تواند منجر به آسیب به پیچ شود. سطح صاف زیر پیچ سر تابه، سطح جفت گیری بزرگی را فراهم می کند، که اجازه می دهد محکم نگه داشته شود، حتی با سوراخ های بزرگ، و خرد شدن را به حداقل می رساند.

پروفیل تخت یا کمی گنبدی شکلی برای کاربردهای تزئینی ایجاد می کند و خطر گیر کردن سر پیچ را در حین استفاده به حداقل می رساند. پیچ استوانه از انواع سوکت‌ها یا طرح‌های درایو استفاده می‌کنند، از جمله شیاردار، چهارسو ، سوکت شش گوش، پوزیدریو، تورکس و درایو مربع. آنها ممکن است فولاد ضد زنگ روکش روی، روکش سفید، روکش سیاه و بدون روکش باشند.

پیچ‌های دستگاه سر تابه معمولاً در جاهایی استفاده می‌شوند که یک سر شش گوش ممکن است گیر کند یا خارج از محل ظاهر شود، اما در جایی که مواد به اندازه کافی ضخیم نیستند که سوراخ‌های متخلخل یا فرو رفته را پشتیبانی کند. سر تابه با سوکت های شکاف دار نیز برای کاربردهای سبک مناسب تر است و می توان با استفاده از پیچ گوشتی راحت تر آن را محکم کرد.

پیچ استوانه برای چسباندن مواد مسطح به چوب استفاده می شود.

پیچ استوانه شبیه سرهای گرد، سر خرپایی و سرهای صحافی است، اگرچه سر تابه تا حد زیادی جایگزین این سرهای دیگر در پیچ های مدرن شده است. پیچ های سر گرد دارای سر گنبدی و سطح باربری کوچکی هستند، کاربردهایی که از سرهای گرد استفاده می کنند سطح بالایی از زیبایی شناسی را می طلبد. پیچ‌های سر خرپایی دارای سر بسیار عریض و مشخصات کم هستند، کاربردهایی که از پیچ‌های سر خرپایی استفاده می‌کنند نیاز به پوشش سوراخ‌های بزرگ یا فاصله بسیار کم دارند.

پیچ سر تخت دارای سر و سوکت بسیار عمیق هستند، کاربردهایی که از پیچ‌های سر صحافی استفاده می‌کنند نیاز به گشتاور سفت کردن بسیار بالایی دارند.

پیچ سر تابه دارای سر پهن با لبه های گرد هستند – شکل یک چهارسو وارونه. آنها در اندازه ها و طول های مختلف و با سبک های مختلف نخ ساخته می شوند. این نوع پیچ ها اغلب برای محکم کردن قطعات ماشین استفاده می شوند، به ویژه زمانی که اجزای آن از فلز ساخته شده باشند، اما برای بسیاری از کاربردهای دیگر مانند نجاری استفاده می شوند. شکاف روی پیچ سر تابه معمولاً یک شیار فیلیپس یا متقاطع است، اگرچه از انواع شیارهای دیگر نیز استفاده می شود.

پیچ های سر گرد دارای سر نیمه گرد هستند که بالاتر از سر تابه ها و پیچ های سر دکمه ای قرار می گیرند

چهارسو بهبود یافته برای پیچ شکافدار است. شیارهای متقاطع شکل که تا لبه سر پیچ امتداد نمی یابند، پیچ گوشتی سر فیلیپس را می پذیرند. این سرها که در محل عبور شکاف ها شکل دایره ای کمی دارند، سطح جفت گیری بزرگ تری را بین پیچ و پیچ گوشتی ایجاد می کنند که سایش را به حداقل می رساند و به جلوگیری از لغزش کمک می کند.

پیچ های ماشینی دارای رزوه های ظریف تری نسبت به پیچ های چوبی هستند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که همراه با یک مهره یا سوراخ ضربه خورده استفاده شوند.

مانند میخ، پیچ ها (معمولا) قطعات کوچکی از سخت افزار هستند که برای نگه داشتن مواد در کنار هم استفاده می شوند. یکی از تفاوت‌های اصلی این است که پیچ‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند به راحتی بدون آسیب به خود پیچ ​​یا موادی که به آن متصل می‌شود، برداشته و جایگزین شوند. بیشتر پیچ ها از نوعی فلز ساخته شده اند و بسیاری از آنها با پوشش ضد زنگ پوشانده شده اند. جدا از مواد، پیچ ها از نظر شکل سر، نوع سر، رزوه و هدف متفاوت هستند.

پیچ های ماشین برای نگه داشتن قطعات ماشین آلات در کنار هم طراحی شده اند. اکثر پیچ های ماشینی نیاز دارند که سوراخ از قبل سوراخ شده و رزوه شود، اگرچه چند نوع پیچ ماشین وجود دارد که می توانند سوراخ های خود را ایجاد کنند. مانند سایر پیچ ها، پیچ های ماشینی در اشکال و اندازه های مختلف موجود است. پیچ های دستگاه سر تابه پیچ ماشینی با سرهایی هستند که در بالا صاف و از طرفین گرد هستند. آنها شبیه پیچ های ماشین سر بیضی هستند که دارای طرفین گرد هستند. تفاوت این است که پیچ های سر بیضی شکل بر خلاف رویه صاف دارای رویه گرد هستند و پایه های مخروطی دارند. هر دو معمولاً برای کاربردهای فلزی استفاده می شوند. دستگاه سر تابه را می‌توان از سر صاف که دارای رویه‌های صاف نیز هستند، متمایز کرد. با این حال، پیچ‌های سر صاف در قسمت زیرین هد مخروطی هستند تا بتوانند با موادی که در آن فرو می‌روند همسطح قرار گیرند. در همین حال، پیچ های سر گرد دارای کفی صاف با سرهای گرد هستند، تقریباً شبیه به نیم کره. سر گرد نمی‌توانند با موادی که در آن فرو می‌روند همسطح بنشینند. در عوض، سر آنها مانند برآمدگی های کوچک بیرون می آید.

پیچ استوانه را می توان با انواع سر نیز طراحی کرد. پیچ ماشین سر ماهیتابه دارای یک برش واحد برای استفاده با پیچ گوشتی مستقیم است. پیچ های دستگاه سر تابه فیلیپس دارای یک برش متقاطع در قسمت بالایی برای استفاده با پیچ گوشتی فیلیپس هستند.

پیچ های استوانه ای از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. این باعث می شود پیچ ​​ها در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم باشند. این پیچ ها بیشتر کاربرد خود را در اتصال فلز به فلز یا چوب به فلز با چگالی بالا پیدا می کنند. آنها معمولا در صنعت خودرو و همچنین در نصب تجهیزات ماشین آلات استفاده می شوند. قبل از استفاده از پیچ های ماشین، باید یک سوراخ پایلوت سوراخ شود.

سر شیاردار یا چهارسو دارای یک شکاف مستقیم روی سر است و می توان آن را با استفاده از پیچ گوشتی سوراخ کرد یا برداشت. با این حال، برای سهولت کار، توصیه می کنیم از پیچ گوشتی سر چهارسو استفاده کنید. این حداقل آسیب را به سطح عملیات تضمین می کند. بسته به نیاز موجودی از این پیچ ها را در چندین اندازه داریم. این در فولاد ضد زنگ، فولاد کربنی و فولاد آلیاژی موجود است تا سایش و پارگی بیشتری را تحمل کند و همچنین در برابر خوردگی مقاوم تر باشد. پیچ های ما با دقیق ترین استانداردهای کیفیت در هند برای اتصال دهنده ها مطابقت دارند. ما همچنین سفارشات سفارشی برای اندازه ها و مواد مختلف را انجام می دهیم.

پیچ استواته متریک چهارسو دارای یک درایو پرکاربرد چهارسو هستند و برای استفاده در کنار پیچ گوشتی‌های سر چهارسو و بیت‌های درایو سر چهارسو طراحی شده‌اند. برای اطلاعات بیشتر در مورد درایو چهارسو ، به مقاله ما مراجعه کنید، تفاوت بین درایوهای چهارسو و پوزی چیست؟

این قطعات همچنین دارای پیچ استواته با مشخصات پایین هستند که دارای لبه های گرد برای ایمنی و زیبایی است.

پیچ استواته چهارسو در طیف وسیعی از مواد از جمله آلومینیوم، برنج، برنز فسفر و فولاد ضد زنگ در دسترس هستند. ویژگی های اضافی مانند وصله های قفل کننده نخ و سیاه شدن شیمیایی نیز در قطعات فولادی ضد زنگ موجود است.

پیچ های سر تابه ای متریک چهارسو
پیچ‌های سر دستگاه چهارسو طبق استاندارد DIN 7985H تولید می‌شوند و در اندازه‌های رزوه متریک بین M1.4 و M8 و طول‌های ۲٫۰۰ میلی‌متر تا ۱۰۰٫۰۰ میلی‌متر موجود هستند.

پیچ سر تابه ای امپریال چهارسو
پیچ‌های سر ماشین پانل امپریال چهارسو با استاندارد ANSI B18.6.3 مطابقت دارد. این قطعات در اندازه‌های نخی از #۰ تا ۳/۸ اینچ و طول‌های بین ۱/۸ اینچ تا ۶ اینچ به‌صورت استاندارد موجود هستند.

Share this Post!

درباره نویسنده : pich110

2 نظر

  1. رامین 2022-01-17 at 5:37 ب.ظ - Reply

    ممنون ازمطلب کاربردی و مفیدتون در زمینه پیچ استوانه

  2. مهین 2022-01-17 at 5:38 ب.ظ - Reply

    کاش عکس بهتری استفاده می کردید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود..